-Ljudi smo, pa samim tim i većinu stvari u životu gledamo površno. Većina nas dosta toga zaključuje na osnovu izgleda nečega ili prvog utiska o istom.
Današnja tema posta jeste da pokušam da vam na neki način otvorim oči i da se promenite bar toliko da pre donošenja odluka o nekome dobro razmislite i raščistite stvari sami sa sobom. Znam da to u ovom trenutku deluje možda smešno ili dosadno, ali bar po mom mišljenju nije. Mislim da je ovo što želim da vam napišem veoma korisno. Pa, da počnem.
Svi mi imamo različite živote, probleme, interesovanja, stilove i slično. Baš zbog tih nekih razlika, ljudi su skloni osuđivanju. Niko više neće gledati da li je neka osoba npr. dobra ili ne, već ako se oblači u crno, ljudi će na osnovu izgleda zaključiti da je loša osoba. Ne vidim razlog za tim. Nemojte više da prozivate i izbegavate osobe koje su možda drugačije od vas po stilu oblačenja. Dajte im priliku, družite se sa njima. Ovo ne kažem bez razloga, već zbog moje sestre koju često zadirkuju da je sekta i slično. I muzika koju sluša. Okej, priznajem da mi se ne sviđa što sluša metal, rock, punk i sl. ali to ne znači da je loša.
Za neke osobe mislimo da su 'savršeni' prijatelji ukoliko se znamo samo preko interneta te im se odmah poverimo i kažemo svoje probleme, ali nije sve tako kao što izgleda. Zapamtite ovo, uopšte većini prijatelja i koje znate preko društvenih mreža i uživo, je drago zbog vaših problema! Ne budite naivni i nemojte da poverujete svakome na lepe reči. Prvo upoznajte neku osobu do te mere da steknete ono najvažnije, poverenje.
Ako neko nema dovoljno novca da sebi prinušti dobar telefon, markiranu obuću i odeću, zašto ga izbegavate? Zar je dete krivo za to? Zašto njih za sve napadate? Shvatate li da zbog vas ta deca imaju manjak samopouzdanja? Kako biste se vi osećali u toj situaciji, da niste bogati kao sada i još uz sve to da vas ponižavaju zbog istog? Bilo bi vam sve jedno? E pa ne bi. Stavite se u tuđu kožu i vidite. Gotovo sam sigurna da biste se potpuno zavukli u sebe i da biste celu noć plakali zbog toga. Život je nekima dovoljan za težak, a vi, umesto da pomognete nekome time što ćete pokazati da imaju vas prijatelje, još više im otežavate. Ne želim da ovo shvatite kao uvredu, ali samo sam realna. Naravno da ima i izuzetaka i uvek će biti.
Znate li kako kažu - osmeh ne znači da si srećan. Zašto ovo kažem? Znam da svi vi znate bar jednu osobu koja je uvek nasmejana i koja deluje da ima savršen život, da nema ni jedan problem. Znate li zašto je tako? Jer je ta osoba toliko jaka da tokom dana stavi osmeh ma koliko joj u tom trenutku to delovalo nemoguće. To treba ceniti. Malo je onih koji će se uvek smejati.
- To je sve za ovaj post. Da li vam se dopalo? Da li se slažete sa time što sam navela? Ako ne, napišite u komentar svoje mišljenje o tome. Nemojte osuđivati moje mišljenje.
- Šta biste voleli da čitate u sledećem postu? Do sledećeg posta. Jaca.