недеља, 8. новембар 2015.

Nije sve kao što izgleda. :)

-Ljudi smo, pa samim tim i većinu stvari u životu gledamo površno. Većina nas dosta toga zaključuje na  osnovu izgleda nečega ili prvog utiska o istom.

Današnja tema posta jeste da pokušam da vam na neki način otvorim oči i da se promenite bar toliko da pre donošenja odluka o nekome dobro razmislite i raščistite stvari sami sa sobom. Znam da to u ovom trenutku deluje možda smešno ili dosadno, ali bar po mom mišljenju nije. Mislim da je ovo što želim da vam napišem veoma korisno. Pa, da počnem.

Svi mi imamo različite živote, probleme, interesovanja, stilove i slično. Baš zbog tih nekih razlika, ljudi su skloni osuđivanju. Niko više neće gledati da li je neka osoba npr. dobra ili ne, već ako se oblači u crno, ljudi će na osnovu izgleda zaključiti da je loša osoba. Ne vidim razlog za tim. Nemojte više da prozivate i izbegavate osobe koje su možda drugačije od vas po stilu oblačenja. Dajte im priliku, družite se sa njima. Ovo ne kažem bez razloga, već zbog moje sestre koju često zadirkuju da je sekta i slično. I muzika koju sluša. Okej, priznajem da mi se ne sviđa što sluša metal, rock, punk i sl. ali to ne znači da je loša.

Za neke osobe mislimo da su 'savršeni' prijatelji ukoliko se znamo samo preko interneta te im se odmah poverimo i kažemo svoje probleme, ali nije sve tako kao što izgleda. Zapamtite ovo, uopšte većini prijatelja i koje znate preko društvenih mreža i uživo, je drago zbog vaših problema! Ne budite naivni i nemojte da poverujete svakome na lepe reči. Prvo upoznajte neku osobu do te mere da steknete ono najvažnije, poverenje.

Ako neko nema dovoljno novca da sebi prinušti dobar telefon, markiranu obuću i odeću, zašto ga izbegavate? Zar je dete krivo za to? Zašto njih za sve napadate? Shvatate li da zbog vas ta deca imaju manjak samopouzdanja? Kako biste se vi osećali u toj situaciji, da niste bogati kao sada i još uz sve to da vas ponižavaju zbog istog? Bilo bi vam sve jedno? E pa ne bi. Stavite se u tuđu kožu i vidite. Gotovo sam sigurna da biste se potpuno zavukli u sebe i da biste celu noć plakali zbog toga. Život je nekima dovoljan za težak, a vi, umesto da pomognete nekome time što ćete pokazati da imaju vas prijatelje, još više im otežavate. Ne želim da ovo shvatite kao uvredu, ali samo sam realna. Naravno da ima i izuzetaka i uvek će biti.

Znate li kako kažu - osmeh ne znači da si srećan. Zašto ovo kažem? Znam da svi vi znate bar jednu osobu koja je uvek nasmejana i koja deluje da ima savršen život, da nema ni jedan problem. Znate li zašto je tako? Jer je ta osoba toliko jaka da tokom dana stavi osmeh ma koliko joj u tom trenutku to delovalo nemoguće. To treba ceniti. Malo je onih koji će se uvek smejati.

- To je sve za ovaj post. Da li vam se dopalo? Da li se slažete sa time što sam navela? Ako ne, napišite u komentar svoje mišljenje o tome. Nemojte osuđivati moje mišljenje. 

- Šta biste voleli da čitate u sledećem postu? Do sledećeg posta. Jaca.

понедељак, 2. новембар 2015.

~10 Facts About Me ~ #MyFirstPost

- Ćao svima. Kao što možete da vidite, ovo je moj prvi post u kojem ćemo se malo upoznavati. Napisaću vam 10 činjenica o sebi koje bi trebalo da znate, a na kraju će biti moja slika. :-)

1. Zovem se Jasmina Stanaćev i imam 14 godina. Živim u Zrenjaninu.

Ovde nemam šta da objasnim, mislim da je sve jasno. Napisala sam vam svoje ime i prezime, broj godina i mesto odakle dolazim.

2. Obožavam muziku.

Stvarno više od svega volim da slušam muziku. Nekako pesme opisuju moja osećanja. Muzika me opušta.

3. Pevam u dva hora.

Kad smo već kod muzike, želim da kažem da pevam u dva hora. U crkvenom, Decijem horu "Prepodobni Rafailo Banatski" pevam od drugog/trećeg razreda.  U Gradskom Decijem horu Kulturnog centra Zrenjanina pevam od septembra ove godine. Stvarno obožavam horove i nadam se da ću još dugo pevati. :-)

4. Treniram Realni aikido.

To je borilačka veština samoodbrane. Taj sport treniram od petog razreda.

5. Jako sam emotivna osoba.

Sve može da me rasplače. Saosećam se sa drugima. Neki možda misle da sam hladna, ali nisam. Ko je prema meni, i ja sam prema njemu.

6. Volim da pomažem i dajem savete drugima.

Kada je neko tužan, ja stvarno ne mogu da kažem i da se ponašam kao da mi je svejedno. Trudim se svim svojim bićem da dam što bolji savet mogu i da pomognem. Možda nisam baš najbolja u tome, ali mislim da je želja da pomognem najbitnija.

7. Dosta sam povučena i ne volim da puno pričam o sebi.

Neke osobe su jednostavno rođene stidljive i koliko god da se trude, neće to moći mnogo da promene. Ja sam jedna od njih. Ne volim da pričam o svojim problemima, već da se šalim sa drugarima.

8. Volim da pišem.

Kad to kažem ne mislim na knjige, već na citate, sastave i sl. Mnogi su mi rekli da pocnem nešto da pišem, te sam se odlučila za Blog.

9. Nisam ljubitelj kozmetike.

Mene stvarno ne zanimaju sminke i tako te stvari. Nikad se nisam nešto posebno interesovala za to i verovatno neću. Kad ovo kažem ne mislim da se nikad ne šminkam, već da ne volim o tome da pričam i da kupujem.

10. Volim kada sam sama.

Verovatno većina vas misli kako je ovo glupo ili šta već, ali gedaj, volim da provodim vreme sama. Ne volim velika društva i ne osećam se prijatno kao kad sam sama ili sa nekom drugaricom.

- Da li vam se sviđa moj prvi post? O čemu biste voleli da čitate u nekom od narednih postova?

- To je sve od mene za danas. Na slici ispod sam ja. Do sledećeg posta. Jaca.  :-)